Setkání CIO státní správy

 

V úterý 24. dubna 2018 se po roce uskutečnilo „Setkání CIO státní správy“. Opět pod záštitou Projektové kanceláře MK, tentokrát nikoli přímo na Ministerstvu kultury, ale v azylu Národního technického muzea, za což patří dík jeho generálnímu řediteli Karlu Ksandrovi.

Ministerstvo kultury ústy ředitele odboru projektového řízení a informačních technologií Josefa Prakse představilo nově připravované ICT projekty spolufinancované Evropskou unií z Integrovaného regionálního operačního programu. Prezentací připravované metodiky řízení ICT projektů a celkovým stavem projektů MK jej doplnili členové PK Lucie Veselá a Petr Bílek.

Jako již tradičně byla největší pozornost mj. upřena na novinky z Ministerstva vnitra, které prezentovali ředitel odboru informatiky MV Miroslav Tůma a ředitel Odboru hlavního architekta eGovernment Petr Kuchař. Širokou diskusi však tentokrát rozproudila prezentace Filipa Bílka, která se zaměřila na aktuální tématiku kvalifikovaných elektronických pečetí. Používání tohoto nástroje je specifikováno v zákoně č. 297/2016 Sb. a pro veřejnou správu je povinnost používat jej nejpozději od 20. září 2018.

Prezentace ze semináře jsou ke stažení ZDE